موسلی کفیر، یک صبحانه کامل

Follow us on Telegram!
با پیوستن به کانال تلگرام؛ از آخرین اطلاعات و دستور تهیه غذاهای خوشمزه و سلامتی بخش با خبر شوید.

در گوشی موبایلتان این لینک را بفشارید:   telegram.me/kefirgrains   و در تلگرام  JOIN  را بزنید

کفیر به همراه جوپرک یک صبحانه خوشمزه و مفید

موسلی کفیر، صبحانه ای متفاوت می باشد که اگر یکبار امتحان نمائید، جزو همیشگی صبحانه های شما خواهد شد. این صبحانه کامل، علاوه بر داشتن مواد مغذی و سلامتی بخش، بسیار خوشمزه می باشد.

همانطور که می دانید، کفیر معجون سلامتی می باشد، اگر خواص بیشمار کفیر را در این لینک مطالعه نمائید، کفیر را حتما در ذنجیره غدائی خود قرار خواهید داد.

طرز تهیه موسلی کفیر بسیار آسان می باشد، و این سهولت تهیه به همراه خواص سلامتی بخش آن، این صبحانه خوشمزه را انتخاب اول شما و به خصوص کودکانتان خواهد نمود.

پایه موسلی کفیر، از جو پرک تخمیر شده در کفیر خانگی می باشد که می توانید با عسل، شیره انگور یا مربا میل نمائید. البته بنا به طبع و سلیقه خود می توانید به آن مخلوطی از انواع میوه تازه یا خشکبار اضافه نمائید تا طعم و مزه ای بی نظیر و باب طبع تمامی افراد خانواده ایجاد نمائید.

مواد مورد نیاز برای تهیه موسلی کفیر برای یک نفر

  • نصف لیوان جو پرک خام یا بلغور جو
  • یک لیوان کفیر خانگی شیرین (طرز تهیه کفیر خانگی را اینجا مطالعه فرمائید)
  • عسل یا شیره انگور یا انواع مربا به اندازه دلخواه
  • یک لیوان از مخلوط هر نوع میوه تازه یا نصف لیوان میوه خشک شده ای که باب طبع شما می باشد. (به دلخواه)

طرز تهیه موسلی کفیر

برای تهیه این صبحانه مفرح؛ جو پرک را در یک ظرف شیشه ای درب دار به کفیر اضافه نمائید و هم بزنید تا کاملا مخلوط گردند، سپس درب آنرا ببندید و برای  ۷ تا ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا جوپرک توسط کفیر کاملا تخمیر گردد.

در واقع اگر از شب روز قبل به فکر صبحانه متفاوت فردا باشید، پس از مخلوط کردن کفیر با جو پرک آنرا در  یخچال قرار می دهید، و صبح فردا با عسل مخلوط نموده و میل می کنید. نکته مهم استفاده از کفیری می باشد که شیرین باشد، برای تولید کفیر شیرین، پس از اضافه کردن شیر به قارچ کفیر آنرا برای ۳ روز در یخچال قرار دهید و سپس کفیر را از قارچ ها جدا کرده و برای تهیه موسلی استفاده نمائید.

کفیر موسلی به همراه انواع میوه و خشکبار

موسلی کفیر به همراه مخلوطی از میوه های تازه و دانه های مغذی

توجه نمائید که در خلال این ساعات، جو پرک تخمیر خواهد شد و مزه خامی آن گرفته می شود. ضمنا، جوپرک آب کفیر را جذب نموده و محصول نهائی کمی سفت تر خواهد شد.

جو پرک خام

جو پرک خام

برای طعم دادن و پرخاصیت تر کردن این صبحانه خوشمزه می توانید انواع میوه تازه یا خشک شده، انواع مغز ها و یا مربا را به آن اضافه نمائید. مانند: موز، سیب، توت فرنگی، شاتوت، کیوی، انگور، هلو، انواع بری، انار، کشمش، گردو، بادام، پسته و ...

موسلی کفیر با کشمش

یکی از ترکیبات ساده و در عین حال خوشمزه مخلوط موسلی کفیر و کشمش پلوئی یا مویز می باشد.

اگر می خواهید صبحانه شما کمی رقیق تر باشد، کمی بیشتر کفیر اضافه نمائید. با چند بار درست کردن این صبحانه و کسب تجربه، بنا به سلیقه خود مقدار کفیر را کم و زیاد نمائید.

موسلی کفیر با مربای توت فرنگی و مغز ها

موسلی با مربای توت فرنگی و انواع مغز

با تخمیر جو توسط کفیر، سنگینی جو از بین رفته و به راحتی قابل هضم می شود همچنین تخمیر باعث جذب راحت تر آنزیم ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می شود. با داشتن کلسیم فروان این صبحانه برای کودکان در حال رشد انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

موسلی با موز و توت فرنگی

موسلی با موز و توت فرنگی

مطمئنا با ساختن مخلوط های متفاوت و باب میل خودتان و ایجاد طعم های مختلف، این غذای سالم و مغذی، عنصر اصلی صبحانه های شما خواهد شد.ضمن اینکه از موسلی می توانید به عنوان یک میان وعده و حتی یک شام سالم نیز استفاده نمائید.

دیدگاه‌ها

جدا کردن قارچ

یه سوال دارم دوغ کفیر شیرین را آماده میکنیم قارچش رو جدا میکنیم بعد به جو پرک اضافه میکنیم یا اینکه قارچ هم همراه دوغ هست و اگه هست در نهایت چطور از مخلوط جو جدا میشه؟

تهيه كفير شيرين

اگر مخلوط قارچ كفير و شير را در يخچال بگذاريم، قارچ خراب نمي‌شه؟

خراب نمیشه. من این صبحانه رو

خراب نمیشه. من این صبحانه رو چند بار آزمایش کردم و از اون راضیم مخصوصا اگه با کشمش پلویی همراه باشه

سلام خیلی عالی بود من سه ماهه

سلام خیلی عالی بود من سه ماهه که از کفیر استفاده میکنم آثار خوبشو احساس میکنم مثلا روی موهای سرم ومعده که قبلا از ناراحتی معده عذاب میکشیدم ولی حالا با خوردن کفیر احساس سبکی وراحتی دارم از راهنمایی های شما خیلی متشکرم

موسلی کفیر

سلام میشه برای تهیه موسلی کفیر از کفیر ترش استفاده کرد

افزودن دیدگاه جدید