خواص کفیر

Follow us on Telegram!
با پیوستن به کانال تلگرام؛ از آخرین اطلاعات و دستور تهیه غذاهای خوشمزه و سلامتی بخش با خبر شوید.

در گوشی موبایلتان این لینک را بفشارید:   telegram.me/kefirgrains   و در تلگرام  JOIN  را بزنید

خواص کفیر

خلاصه کلام، کفیر یک ابر نوشیدنی طبیعی می باشد که مصرف مداوم آن باعث سلامتی بیشتر و افزایش طول عمر شما خواهد شد. مصرف کفیر از زمانی که در شکم مادرتان باشید تا سنین بسیار بالا، فوق العاده مفید و سلامتی بخش می باشد.

اگر شما از افراد خودمراقب هستید و برای سلامتی خود ارزشی قائلید، باید هر شب یک لیوان کفیر را تناول نمائید. در سالهای قبل از ۱۳۸۰ افراد کمی با فواید چای سبز آشنا بودند، چایی که هزاران سال است در چین به عنوان چای سلامتی مصرف می گردد، ولی حالا چای سبز وارد ذنجیره مصرف بسیاری از ایرانیانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند و خودمراقبتی می کنند، شده است.

کفیر نیز از بیش از ۱۰۰۰ سال پیش به عنوان یک محصول خوراکی شفابخش نزد مردم قفقاز شناخته شده می باشد. اما نام کفیر چند سالی بیشتر نیست که با دوغ های کارخانه پگاه بر سر زبان مردم ایران افتاده، و هنوز فرهنگ استفاده از کفیر جایگاه خود را در ذنجیره غذائی ایرانیان، نسبت به خواص بیشماری که دارد باز ننموده است.

البته ذکر این نکته بسیار ضرروی می باشد، که دوغ های صنعتی که کارخانه های معروف به عنوان کفیر تولید می کنند، اصلا خواص کفیر طبیعی را ندارند. به جهت زمان بر بودن استفاده از قارچ های زنده، دوغ های کارخانه ای با استارتر خشک شده قارچ کفیر که از کشور روسیه یا اوکراین وارد می شود تهیه می شوند. در واقع فرایند تخمیر شیر در دوغ های شرکتی با نام کفیر، توسط باکتری های مفید کفیر زنده صورت نمی گیرد. پس دوغ کفیری که در فروشگاه ها به فروش می رسد، اصلا خواص کامل این ماده سلامتی بخش را ندارد، هر چند که مصرف آن بهتر از دوغ معمولی و بسیار بسیار بهتر از نوشابه های سیاه، قرمز و زرد می باشد.

بهترین کفیر، کفیری است که خود شما در منزل و با قارچ زنده کفیر تولید نمائید. با خواندن طرز تهیه کفیر متوجه تفاوت فاحش کفیر واقعی با دوغ کفیر صنعتی خواهید شد.

پس وقتی صحبت از خواص کفیر می شود منظور ما کفیری است که به طور طبیعی از تخمیر شیر به وسیله قارچ های زنده کفیر توسط خود شما تهیه شده است، که اصطلاحا به آن کفیر خانگی یا کفیر طبیعی می گویند.

به طور کلی کفیر یک مایع شبیه دوغ ماست می باشد که حاصل فعالیت تخمیری بیش از ۵۰ نوع مختلف باکتری و تک سلولی مفید می باشد، که در شکلی شبیه قارچ در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند. اگر با فرآیند تولید نان آشنائی داشته باشید، برای تهیه نان از ماده ای به نام خمیر ترش که درواقع یک تک سلولی زنده می باشد، استفاده می نمایند؛ فعالیت تخمیری این تک سلولی با آب و آرد در دمای زندگی (۱۸ تا ۳۷ درجه سانتیکراد) باعث تهیه خمیر نان های خوشمزه ای می شود که هر روز میل می نمائید.

قارچ کفیر نیز یک موجود زنده می باشد که با تخمیر انواع شیر یک سوپر پروبیوتیک طبیعی را برای ما فراهم می آورد که در بین تمامی خوردنی های روی زمین مقام اول خوردنی های پروبیوتیک را دارد. اینکه پروبیوتک چیست و چه فوائدی دارد رو در این مقاله می توانید به طور کامل مطالعه نمائید، همینقدر بدانیم که پروبیوتیک مجموعه ای از باکتری های مفید زنده هستند که باعث هضم غذا، پاکسازی روده از مواد مضر و تولید انواع ویتامین و آنتی بیوتیک های طبیعی در دستگاه گوارشی ما می شوند.

همه ما می دانیم که منشاء بسیاری ازبیماری ها و عدم سلامتی انسان به موادی که می خوریم و طرز کار دستگاه گوارش مرتبط می باشد، اینجاست که خوردن مداوم کفیر به عنوان یک ابر پروبیوتیک طبیعی با داشتن بیش از ۷ بیلیون تک سلولی و باکتری مفید در هر لیوان باعث افزایش سلامتی و طول عمر ما می شود.

لطفا توجه داشته باشید که کفیر یک قرص یا داروی شیمیائی نیست، تاثیرات مثبت کفیر در بدن، مانند هر ماده طبیعی دیگر، هنگام استفاده مداوم آن نمایان خواهد شد. برای حداقل یک ماه، هر شب یک لیوان کفیر بنوشید، تا تاثیر آن را در سلامتی به خصوص در پوست و موی خود کاملا لمس نمائید.

علاوه بر باکتری های مفید، کفیر مملو از ریز مغذی های بسیار حیاتی برای تک تک سلول های بدن ما می باشد که در کمتر مواد غذائی وجود دارد. موادی مانند:

 • بیوتین
 • ویتامین K2
 • ویتامین های گروه B
 • IgE
 • آنتی باکتریال ها و ضد قارچ های طبیعی مانند Lactic Acid dextrorotatory
 • انواع آمینو اسید های کمیاب

و مواد مفید دیگری که تاثیر شگرفی در ایجاد سلامتی و افزایش طول عمر خواهند داشت.

کفیر و طعم نعمت سلامتی

همین امروز کفیر را وارد ذنجیره غذائی خود نمائید تا طعم نعمت سلامتی با استفاده از محصولات طبیعی را تجربه نمائید.

کفیر ماده ضد سرطان

تحقیقات پزشکی نشان داده که مصرف مواد غذائی تخمیری باعث از بین رفتن انواع مخلفی از تومورهای سرطانی در حیوانات آزمایشگاهی می شود. به عنوان مثال در تحقیقی که در ژورنال علم لبنیات انتشار یافته، نشان داده که مصرف روزانه کفیر باعث جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی سینه می شود و مقاومت سلولی بدن (immune cells) در مقابل دچار شدن به انواع بیماری ها را افزایش می دهد.

کفیر داروی ضد آلرژی و سم زدا از بدن

اسید لاکتیک خاص (dextrorotatory) تولید شده در فرآیند تخمیر شیر یکی از مواد فوق العاده مفید و بسیار کمیاب برای سلول های بدن ما می باشد، این ماده باعث از بین رفتن انواع قارچ ها و سم های تولید شده آنها در بدن ما می گردند. به عنوان مثال سمی که تولید نوعی قارچ در انواع آجیل به خصوص بادام زمینی می باشد باعث حساسیت در بسیاری از انسان ها می شود، مصرف روزانه کفیر می تواند با از بین بردن قارچ های میکروسکوپی و سموم آن ها در بدن ما که عوامل آلرژی زا می باشند به درمان انواع حساسیت ها کمک شایانی نماید

با توجه به باکتری های زنده و مفید، کفیر در  مداوای انواع اسهال و بیماری های دستگاه گوارش بخصوص روده های کوچک و بزرگ شهره می باشد. تحقیقات نشان داده، کودکانی که معده ای ضعیف دارند و با خوردن بعضی از مواد غذائی مانند میوه های بهاری گرفتار مشکل اسهال می گردند با خوردن مداوم کفیر مداوا می شوند.

کفیر و افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری ها

دفعه بعد که قسمتی از بدن مثلا گلویتان چرک کرد و نیاز به آنتی بیوتیک پیدا نمودید، حتما دو لیوان کفیر را روزانه مصرف نمائید تا تاثیر شگرف آنرا در بهبودی خود ببینید. تحقیقات بسیاری نشان داده است که کفیر با داشتن انواع مواد مفید و تولید آنتی باکتریال های طبیعی، باعث بالا رفتن سیستم مقاومت بدن شما در مقابل انواع بیماری ها بخصوص سرما خوردگی ها شده و بدنی سالم را به شما هدیه می دهد.

کفیر جایگزین طبیعی انواع قرص های ویتامین و مینرال داروخانه ای

کفیر با داشتن گستره زیادی از انواع ویتامین و مواد معدنی یک جایگزین طبیعی برای قرص های صنعتی ویتامین و مینرال می باشد. مدتهاست که می دانیم، سلامتی ما وابسته به سلامتی سلول های ماست و سلامتی سلول های ما وابسته به ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. کفیر می تواند نقش بسیار پر رنگی در رفع گرسنگی سلول های بدن ما مانند پوکی استخوان ایفا نماید. مطئن باشید بعد از یکماه مصرف روزانه کفیر، تاثیر شگرف آنرا در افزایش سلامتی و شادابی پوست و موی خود خواهید دید.

کفیر و متعادل کردن فشار خون

تحقیقات نشان داده است که خوردن یک لیوان کفیر در هر ۲۴ ساعت پس از یک ماه تاثیر بسیار زیادی در کاهش فشار خون و ماندن در محدوده نرمال فشار دارد. همچنین مصرف کفیر با کاهش کلسترول بد خون نقش مهمی در جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی دارد.

کفیر و بهبود افسردگی های خفیف

کفیر با داشتن ماده کمیاب تریپتوفان و انواع اسید آمینه های ضروری اثر قرص های آرام بخش را به صورت طبیعی و بدون هیچگونه ضرر جانبی دارد، تحقیقات نشان داده، مصرف مداوم کفیر باعث آرامش بیشتر و داشتن روحیه شادتر خواهد شد. مصرف روزانه یک لیوان کفیر مخلوط با یک قاشق عسل از افسردگی های فصلی جلوگیری می نماید.

کفیر و درمان بیماری های زنانگی بر اثر قارچ

کفیر با داشتن باکتری های بسیار مفید و خاصیت ضد قارچ و میکروبی که دارد به طور شگفت آوری باعث بهبود و گاها درمان بیماری های زنانگی بر اثر قارچ و رفع سوزش های آن می شود. برای درمان اینگونه بیماری ها علاوه بر تناول مداوم کفیر که باعث تنظیم و درمان دستگاه گوارش و ادرار خواهد شد، برای چند شب کفیر خالص را مانند کرم های مخصوص اینکار، در موضع دوش بگیرید. و یا در یک تشت آب ولرم یک لیوان کفیر را مخلوط کرده و برای نیم ساعت در تشت نشسته تا از شر سوزش های دیوانه کننده بر اثر قارچ های عفونی راحت شوید. توصیه اکید می نمائیم، در هر حال اول به پزشک متخصص مراجعه نمائید و در صورت تشخیص پزشک و عفونت بر اثر قارچ از کفیر برای درمان کمکی استفاده نمائید.

کفیر و بهبود و شادابی چشمگیر پوست و مو

کفیر با تنظیم کردن باکتری های داخل دستگاه گوارش و کبد و ایجاد سلامتی بیشتر در آنها و  با داشتن مواد معدنی کمیابی چون بیوتین باعث بهبود بسیار زیاد در پوست و موی شما خواهد شد. برای دیدن این تغییر هر شب یک لیوان کفیر را قبل از خواب تناول نمائید، و پس از یکماه پوست و موی خود را مقایسه نمائید و تاثیر معجزه آسای این ابر خوردنی را مشاهده نمائید. همچنین با استفاده از کفیر به عنوان ماسک پوست می توانید پوستی شفاف و بدون لک داشته باشید. برای اینکار ۲ قاشق غذاخوری کفیر را با یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ مخلوط نمائید و هر شب  بر روی پوست خود مالیده و پس از۲۰ دقیقه صورت خود را بشوئید.

از همه اینها گذشته کفیر بنا به نوع تهیه آن دارای طیف گسترده ای از طعم های خوشمزه برای هر سلیقه ای می باشد و خوردن آن در کنار غذا و یا مخلوط با انواع میوه، عسل یا سبزیجات  لذت بخش می باشد. نکته خیلی مهم، خریداری دانه های کفیر از فروشنده معتبر قارچ کفیر می باشد، تا از کیفیت و سلامتی قارچ ها اطمینان داشته باشید.

اگر شما از مصرف کفیر و تاثیر این ماده خارق العاده در سلامتیتان تجربه ای دارید لطفا با ما در قسمت نظرات همین صفحه به اشتراک بگذارید:

دیدگاه‌ها

کفير

سلام،يک ناحيه از پوست سرم که يک زائده داشت که ميشه گفت شايد نوعي قارچ باشه!که با داروي دکتر بدتر شده بود که بهتر نشده بود،و بيشتر از دو سال بود نشونه اي از خوب شدن نميديدم،اما از وقتي با اين نوشيدني کفير آشنا شدم و مصرف کردم به طرز غير قابل باوري لکه ناپديد شد!!!من خودمم موندم که اين اتفاق چطور افتاد!!!و چه اثري داشت

طعم کفیر

سلام. ممنون بخاطر اطلاع رسانی ارزشمندتون میخواستم بپرسم طعم کفیر چطوره؟ مشابه دوغه یا طعم دیگه ای داره؟ ممنون میشم جواب بدین

کفیر نسبت به طرز تهیه آن طعم مختلفی دارد

دوست گرامی به طور کلی کفیر نیز مانند دیگر لبنیات طعمی مطبوع دارد، شاید کمی شبیه ماست شل، اما دقیقا مانند ماست، چون نسبت به طرز تهیه آن طعم آن نیز متفاوت می شود نمی توان گفت که شیرین یا ترش است؛ در واقع با تغییر اندکی در زمان، دما، مقدار و نوع شیر می توان طیف گسترده ای از طعم های کفیر، مانند: شیرین، ملس و ترش را تولید نمود.

برای آگاهی از چگونگی طرز تهیه کفیر با طعم های متفاوت، لطفا از این لینک قسمت ریزه کاری های تهیه کفیر بازدید نمائید.

مزه کفیر

سلام کفیر مزش مثل ماست و دوغه منتها خیلی ترش مزه است میتونید وقتی دوغش حاضر شد مقداری نمک ونعنا بزنین تا مزه ترشش تعدیل بشه...

طعم کفیر

طعم کفیر دقیقن مثل طعم دوغیه که زنان روستایی درست میکنن

طعم کفیر

سلام بنده از این دوغ بخصوص استفاده کردم و طعمی مشابه با دوغ های عادی در مغازه ها داره  

طعم کفیر

سلام طعمش فوق العادس دوغ غلیظ ک خوشمزه تر از دوغ آبکی و ماست سفته ی ترشی خاصی هم داره طعمش بی نظیره وقتی استفاده کنید متوجه تفاوتش با دوغایی ک تا حالا مصرف کردید میشید و ب نظر من خودتون ادامه میدید ب استفاده از اون عااااااالیه

آره مثل طعم دوغه تقریبا البته

آره مثل طعم دوغه تقریبا البته خیلی خوشمزه تر من از زمانی که کفیر خوردم دیگه دوغ به دهنم مزه نمیده البته بستگی به درست کردنش داره میشه خیلی ترش باشه میشه ملس باشه اگه سه روز بمونه تو جای تاریک بعد صافش کنید ترش و خوشمزه میشه اگه کمتر بمونه کمتر ترش میشه میزان شیری هم که واسه درست کردنش لازمه بستگی به میزان قارچ کفیر داره مثلا اگه قارچتون به اندازه ی یه پیاله باشه یک لیتر شیر می خواد طرز تهیه شم اینطوریه: یه لیتر شیرو بهش اضافه کنید و توی شیشه ی در دار و در جای تاریک بزارید بعد از سه روز وقتی صافش کردین دو لیتر آب هم بهش اضافه کنید با یکم نمک و اگه دوست دارین یکم نعنا یا پونه ی خشک

قارچ کفیر

حد اقل چیزی که من در مورد دوغ کفیر مشاهده کردم. مشکل یبوست بیماری ام اس را درمان کرد.و مشکل بیماری کولیک روده را مثل دل درد های واقعا غیر قابل تحمل را درمان کرده است. بقیه ی موارد نیز حتما انجام می شود. حدودا یک ماه است که مصرف شده و نتایج آن پدیدار شده است .حتما میل کنید لذت خواهید برد  

خواص کفیر ترش بیشتر است یا شیرین؟

باسلام کفیر من بعضی وقتا شیرین میشه و بعضی وقتا ترش و بوی ترش میده. همش نگرانم که نکنه خواص کفیر رو نداشته باشه و ضرر داشته باشن. یک سوال داشتم. این ماده ای که از قارچ کفیر بوجود میاد ، در هر صورت خواص رو دارن یا خیر؟ بازم ممنون از توضیحاتتون

خواص کفیر ترش و شیرین

به طور کلی کفیری خوب می باشد که به ذائقه و طبع شما سازگارتر باشد، و نمی توان یک نسخه کلی برای همه بابت آن پیدا نمود، پس شما هستید که با مصرف انواع کفیر طبیعی که با قارچ کفیر تهیه کرده اید، تشخیص می دهید که کدام بهتر است، خیلی سخت نگیرید چون پروبیوتیک ها که تاثیر گذارترین ماده کفیر در سلامتی می باشند، به اندازه کافی در هر کفیری که به صورت طبیعی درست شده است وجود دارد.

به هر حال، به نظر من کفیر ترش مانند مواد غذائی ترش، اشتها آور تر و هم زمان چربی سوزتر می باشد و همچنین دارای ویتامین های بیشتری از گروه ب می باشد. احتمالا کفیر ترش دارای ریز مغذی های بیشتری از کفیر شیرین می باشد، البته این نظر به صورت تجربی می باشد و من هیچ پشتوانه علمی بابت آن پیدا نکرده ام.

مزه کفیر

درود مزه کفیر هر چه زمان بیشتری رو سپری کنه ترش تر میشه

من مدت سه ساله که از کفیر به طور مداوم استفاده می کنم

من مدت سه ساله که از این نوشیدنی به صورت مداوم استفاده میکنم وازخواصی که شخصا تجربه کردم:

 • ۱- رفع کامل یبوست
 • ۲- بالا رفتن تراکم استخوانی (به طرز شگفت انگیز)
 • ۳- آرامش اعصاب
 • ۴- بی میل شدن به مواد غذایی بی ارزش

دوغ کفیر، یه نوشیدنی فوق العاده

من خودم دوغش رو درست میکنم و واقعن لذت میبرم اینجور بگم یه نوشیدنی فوق العاده هست که  هرچقدر بیشتر در موردش اطلاعات داشته باشی به فوایدش بیشتر پیمیبری،خلاصه بگم ک درست کنید و لذتش رو ببرید،نوش جونتون

خوردن قارچ کفیر

سلام. من همراه دوغ مقداری از قارچ کفیر را خوردم آیا مشکلی داره یانه؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما

دوغ کفیر

دوغ کفیر خیلی عالی هست از همه مهم سیستم ایمنی بدن رو بالا میبره و احساس نشاط و سر حالی میبخشه

کفیر

سلام طبیعت دوغ کفیر سرده یاگرم

طبع نوشیدنی کفیر سرد میباشد

طبع نوشیدنی کفیر سرد میباشد واگه در طی روز یه خوراکی با طبع گرم استفاده کنید خیلی بهتره!اینم بگم دوغ کفیر اشتباهه چون اصلا دوغ نیست!باید بگیم نوشیدنی کفیر!فوق العاده ست یه جورایی اعجاب انگیزه خواهشا دیگران رو هم مطلع کنید!

کفیر

سلام من تازه شروع به درست کردن کفیر کردم انشالله نتایجش رو بعد از مدتی بهتون میگم

تشکر

سلام مطالب و سایتتون فــــــــــوق العـــــاده بود.ممنون از اینهمه اطلاعات بی دریغی که دراختیارمون میزارید.

کفیر

دوغ کفیر عالیه توصیه می کنم حتما اونو بخورید  

کفیر

از راهنمایی شما بسیار متشکرم پس ۶ماه استفاده مداوم کاملا تغییر زیادی در رویش موهایم ایجادشده است

كفير

سلام  پدرمن ۸۵ سالشه و بيماري ديابت داره ايشون هم ميتونه از اين دوغ استفاده كنه ؟

در صورتی که از طرف پزشک منع مصرف لبنیات نداشته باشد

کفیر تولید شده از شیر گاو که متداولترین نوع کفیر می باشد در گروه لبنیات قرار می گیرد، اگر فردی از طرف پزشک منع مصرف لبنیات (مثلا به علت داشتن سنگ کلیه) نداشته باشد، به طور حتم می تواند کفیر نیز استفاده نماید و مطمئنا برای او مفید واقع خواهد شد.

اما از طرف دیگر مواد غذائی که از نظر طب سنتی در زمره مواد غذائی سرد طبقه بندی می گردند (مانند کفیر شیر گاو) معمولا برای سنین بالا به تنهائی مناسب نیستند و شاید باعث کرختی و درد های عضلانی یا استخوانی گردند. اما خوشبختانه می توان مواد سرد را با مواد گرم همگون؛ مخلوط و استفاده نمود تا از خواص آن بهره بگیریم. که در مورد کفیر بسته به ذائقه فرد مصرف کننده می توانید آن را با یکی از مواد عسل، عرق نعنا یا پودر زنجبیل و زیره مخلوط نمود و مصرف نمائید.

همچنین می توانید به جای شیر گاو برای تولید کفیر، از شیر انواع مغزها مانند بادام یا بادام هندی برای تولید کفیر استفاده نمائید که در آن صورت طبع کفیر تولید شده گرم خواهد شد. دستور تهیه کفیر از مغزآجیل را می توانید در این لینک مشاهده نمائید.

ضمنا برای افراد دیابتی بهترین کفیر، کفیر شیر شتر (حاصل از تخمیر شیر تازه شتر توسط قارچ کفیر) می باشد. استفاده مداوم کفیر شیر شتر، کمک شایانی به درمان دیابت خواهد نمود.

فولیک اسید کفیر

سلام کفیر به علت داشتن فولیک اسید بالا از کم خونی جلوگیری میکند من تاثیر ان را در این زمینه کاملادر مورد خودم مشاهده کردم بعد از دو ماه مصرف کفیر دیگه دیگه پاهام بعد از دوران پریود خواب و ضعف نمیره و نیازی به مصرف قرص اهن احساس نمیکنم 

کفیر و رشد مو

سلام دوستان لطفا بگید که آیا کفیر میتونه موهای منو که کم پشت شده ترمیم کنه؟ در صورتی که بتونه روزانه چقد و در چه مدت زمانی؟ لطفا هر کس که واقعا جواب گرفته راهنمایی کنه چون واقعا از دارو و درمان خسته شدم.مرسی.

رشد مو

دوست عزیز هر شب یک لیوان هنگام خوابیدن واقغا تاثییر داره بعد یک ماه تاثیرش رو میبینی خودت

کفیر

بله هر روز با خوردن یک لیوان دوغ کفیر در شب

خواص کفیر بر مداوای پسوریازیس

سلام بعد از مشاهده مقاله ای از دانشگاه تبریز دایر بر احتمال مداوای پسوریازیس توسط کفیر معالجه پسوریازیس پیشرفته همسرم را با کفیر اغاز کردم  که نتیجه عالی داشت . برای این منظور دوغ ترش کفیر را صاف کرده وماست چکیده انرا به قسمتهای اسیب دیده میمالید و بعد از یک الی یک و نیم ساعت  محل را شستشو میدهید و هر روز یک بار تکرار میکنید. بسته به شدت وضعف بیماری این کار یک تا سه ماه ادامه یافته وپوست تقریبا به حالت اصلی بر می گردد.

کفیر داروی سرماخوردگی وبهترین

کفیر داروی سرماخوردگی وبهترین انتی بیوتیک است وداروی حساسیت ..من از کودکی کفیر استفاده می کنم و دوبار باردار شدم در دوران بارداری خیلی استفاده کردم وبچه هام به هیچی حساسیت ندارند

دوغ کفیر

سلام میخواستم بدونم اگه قارچ کفیر یه هفته داخل شیر بمونه و دیربرداشته بشه خاصیتش حفظ میشه ؟یا اشکال داره

معجزه کفیر

سلام به دوستان عزیز و مدیریت این سایت من تقریبا چند ماهی بود که مشکل عفونت واژن داشتم کرمها واقعا تاثیری نداشت واز طرفی استفاده از اونها برام سخت بود ولی از وقتی که دوغ کفیر رو تهیه میکنم هم برام درست کرنش لذت بخش وجالبه و اینکه به طرز باورنکردنی عفونتم از بین رفته و جای زخمش هم داره خوب میشه،حتی از شر آفت های دهانی هم خلاص شدم .خدا رو بخاطر این موجودات کوچک ومعجزگر سپاس گزارم.

دوغ کفیر

سلام .چرامن دوغ کفیر درست میکنم پایین آ ب زرد جمع میشه بالای ظرف ماست سفت ؟ اما بهم میزنم از صافی رد میدم مزش خوبه.

دوغ کفیر

سلام .چون زیاد بمونه ومحیطش گرم باشه این شکلی میشه اشکال نداره عزیزم .

دوغ کفیر با طعم موسیر و کرفس

سلام دوستان،برای تهیه دوغ خوشمزه ازکفیر،ازنصف قاشق چایخوری پودرموسیرومقدارنصف قاشق غذاخوری کرفس معطرخشک رادر بطری یک ونیم لیتری مخلوط کفیروآب بریزیدوفردای آن نمک اضافه وبنوشید،گازدار،خوشمزه وخواب آورولذت بخش. نوش جان

افزودنیها به کفیر

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و مدیر محترم سایت .به نظر من از پونه خشک هم میتونید استفاده کنید خداییش خیلی دوغ کفیر خوشمزه میشه .

کفیر

خدارا سپاس برای نعمت کفیر،همه نعمت ها و انسانهائی که در فکر همنوع خود مباشند....

خواص کفیر

سلام من همیشه هنگام خواب دوغ کفیر رو میخورم بچه ام بیش فعالی خیلی خیلی شدید داشت هر ۶ ساعت ۱ بار از دوغ کفیر بهش دادم الان بیش فعالی اش خیلی کمتر شده ولی هنوز هم خوب خوب نشده ولی دوباره قارچ کفیر رو سفارش دادم و مطمئنم دخترم با دوغ کفیر خوب میشه. ضمنا من مقداری چاق بودم و با استفاده از کفیر نسبتا لاغر تر از قبل شده ام

قارچ یا باکتری؟؟؟

با سلام. آیا کفیر باکتری است یا قارچ؟ همه قارچ می گویند ولی فکر کنم که اصلش باکتری باشد. چون اسم علمی اش نام یکی از باکتری هاست.

دانه یا استارتر کفیر صحیح تر می باشد

دانه کفیر، یا استارتر کفیر شامل بیش از ۵۰ نوع مختلف باکتری و مخمر های زنده می باشد که در کنار هم زندگی می کنند. البته در ایران به جهت شباهت ظاهری آن به قارچ، به قارچ کفیر معروف گردیده است.  

سلام ببخشید من تازه با کفیر

سلام ببخشید من تازه با کفیر وخواص اون آشنا شدم میشه بگید چطوری دوش رو درست کنم

استفاده از دوغ دکفیر

سلام/من درست کردم بسیار عالی و خوشمزه/ توصیه میکنم یک بار هم شده درست کنید/

با سلام من صورتم پر از لک جوش

با سلام من صورتم پر از لک جوش و جوش میباشد بطوریکه جای سفید تو صورتم پیدا نمیشه با وجود اینکه پوست روشنی دارم وهم چنین ریزش مو شدید .ایا استفاده از کفیر تاثیر داره و اینکه چه مدت و نحوه استفادش به چه شکل باشه؟ لطفا جواب بدین ممنونم

مصرف کفیر حتما تاثیر مثبت خواهد داشت

توجه نمائید که دلائل ایجاد جوش بسیار مختلف می باشد و نمی توان از هیچ نسخه واحدی برای بهبود جوش های مختلف استفاده نمود.

اما از آن جایی که یکی از علل اصلی جوش های صورت عدم کارکرد صحیح سیستم گوارش می باشد، مصرف روزانه یک لیوان کفیر در دراز مدت کمک شایانی به داشتن پوست بهتر و همچنین جلوگیری از ریزش مو و بهبود کیفیت موی سر خواهد کرد.

توجه نمائید که مصرف کلیه خوراکی های بسته بندی شده و آماده مصرف مانند بیسکوئیت، پفک، چیپس، پاستیل، سوسیس، کالباس، اسنک، انواع نوشابه و .. مهمترین عامل ایجاد جوش و تخریب سلامت عمومی بدن می باشد. پس علاوه بر مصرف کفیر سعی کنید بیشتر از غذاهای خانگی، میوه و سبزیجات و برای تنقلات از آجیل خام استفاده نمائید.

مدت استفاده از قارچ کفیر

سلام یک سوال داشتم؟ تا چه مدت میتوان از قارچ کفیر برای تهیه دوغ و ماست استفاده کرد؟آیا مدت زمان مصرف خاصی دارد؟

با یکبار تهیه قارچ کفیر میتوان برای همیشه از آن استفاده نمود

با یکبار تهیه قارچ کفیر میتوان همیشه از آن استفاده نمود، البته به شرط تولید کفیر یا نگهداری صحیح به صورت مداوم، که می توانید طرز تهیه و نگهداری صحیح قارچ کفیر را در این مطب به صورت کامل مطالعه فرمائید.

دوغ کفیر

ایا دوغ کفیر به پوست صورت اسیب نمی رساند مرتب بخوریم  

چند سوال در مورد دوغ کفیر

سلام - مادر من ۷۸ سالشه و قرص فشار خون میخوره همچنین سالهاست که یبوست داره و هر دوره با یک داروی گیاهی با یبوستش کنار میاد- فعلا با خوردن خاکشیر صبح زود میتونه یبوستش را کنترل کنه- من هم آلرژی دارم و چند سالی میشه که روی ناخنهای دستم شیار بوجود آمده- آیا با خوردن کفیر این مشکلات حل میشه .

دوغ یا شیر کفیر

سلام ممنون از راهنماییتون.پسر من ۶ساله و خیییلی لاغره.این دوغ کفیر میتونه تو رشدش و علی الخصوص رشد استخوانیش اثر بذاره؟

اطلاع رسانی

بنده نیز تازه آشنا شدم. واقعا اطلاع رسانی و آموزش این نوع مواد غذایی طبیعی و مفید چقدر ضعیف هست. هزاران سال کشورهای دیگه استفاده‌ میکردند ولی ماها تازه داریم آشنا میشیم. باید خیلی چیزهای مفید دیگری در این دنیا وجود داشته باشه و ما از آن بیخبر باشیم. تنها به خاطر عدم آگاهی و تبلیغات منفی و خرافی از حقایق و واقعیات دور شدیم و اطراف خودمان آکنده شده از عقاید پوچ و خرافی و مواد غذایی مضر و خطرناک. باید در زندگی تحقیق کرد و جستجو نمود و از دیگران در مورد عقاید و افکار و زندگی آنها سوال و تحقیق کرد شاید به طور مثال غذاهایی دریایی منطقه تبت چینی ها و چای سبز و نحوه خوردن آنها باعث افزایش طول عمر و آرامش آنها شده است?

کفیر

سلام .من دوماهه از نوشیدنی کفیر استفاده میکنم خیلی خوشمزس بهتر از هر دوغی ک خریدم . من چون طبع سرد دوغ بهم نمیسازه نعنا خشک و پودر گل محمدی و ی پنس جوز هندی میریزم توش . برا لاغری هم شنیدم خوبه ایا صحت داره ؟؟

کفیر

سلام من یکی دو باره دارم درست می کنم از خواصش هنوز چیزی دستگیرم نشده و لی خیلی خوشمزه و درست کردنش راحته

کفیر

سلام.من به مدت دو ونیم ساله از کفیر استفاده میکنم وجالبه که من تو این دوسال و نیم اصلا به دکتر مراجعه نکردم و چکاپم نشون داد که تراکم استخوانیم خیلی بالاس و عالیه و سیستم ایمنی بدنم بسیار قوی بود وپشت گردنم قارچ زده بود با مصرف کفیر یکی دوماهه خوب شد.دوغش واقعا خوشمزس.من الان خودم و شوهرم رو عادت دادم که همراه باغذا دوسال و نیمه فقط دوغ کفیر استفاده میکنیم و واقعا سالم هستیم ما حتی عصر بجای چایی دوغ مصرف میکنیم و سطح اهن خونمون نرماله و خیلی خوبه.ضمنا خون ادمو تصفیه میکنه و ولقفا بعد یه مدت ادم احساس سلامتیه شگف انگیزی احساس میکنه.تو صیه میکنم از دست ندینش چون واقعا خواص اعجاب انگیزی داره ...خودتون مصرف کنین بهتر متوجه میشین...

كفير

سلام من هر روز از دوغ كفير استفاده ميكنم و خيلي خوشم مياد دوغ گازداريه و مفيده واسه معده خيلي خوبه

دوغ کفیر

الان حدود دوماه دارم دوغ کفیر میگیرم فوق العادس خیلی خوبه وسر حالتر شدم.

کفیر

سلام من دوماه با کفیر اشنا شدم خیلی عالیه مخصوصا وقتی توش موسیر و کرفس کوهی می ریزم جدیدا باهاش کشکم درست میکنم فوق العادس این کفیر

چاق کننده

سلام وخسته نباشید من قصد دارم چاق بشوم ایا قارچ کفیر میتونه چاق کننده باشه

سلام وقت بخیر

سلام وقت بخیر من باردارم.میتونم از کفیر استفاده کنم؟مشکلی داره مصرف کفیر در بارداری؟؟؟ ممنونم از پاسخگوییتون

مصرف کفیر طبیعی در دوران بارداری

مصرف کفیر طبیعی و به طور کلی پروبیوتیک ها در دوران بارداری نه تنها مشکلی ندارد، بلکه دارای خواص مفید بسیاری از جمله جلوگیری از انواع حساسیت ها در دوران کودکی برای جنین نیز می باشد، البته باید توجه کنید که مصرف متعادل باشد، همچنین باید کفیر طبیعی و کاملا بهداشتی و از قارچ کفیر و شیر کاملا سالم تهیه شده باشد.

درمان اگزما و خارش پوست

سلام ایا کفیر نوشیدنی کفیر واس اگزما و خارش پوست خوبه .تاثیر داره؟

کفیر و بیماری ورم روده ی بزرگ

سلام، من بیماری ورم روده یا IBS دارم. وقتی شبا دوغ کفیر رو میخورم احساس میکنم ورم روده م بیشتر میشه. و خواب راحتی ندارم. آیا نباید استفاده ش کنم؟

ibs یا ورم روده بزرگ

با سلام . دنیا خانوم آیا شما هنوز از دوغ کفیر استفاده می کنید؟ آیا با مصرف دوغ کفیر ورم روده یا همان ibs شما خوب شده است یا خیر؟ آیا واقعا درست است که دوغ کفیر التهاب روده بزرگ یا همان ibs را درمان میکند؟ خیلی ممنون میشم اگه زود جواب سوالمو بدید.. منتظر جوابتون هستم با تشکر

نشاط آور

من دیشب دو لیوان کفیر رو با نون به عنوان شام خوردم در کمال تعجب برعکس دوغ های معمولی که خواب آور هستن اما دوغ کفیر باعث بیخوابی من شد. قبلا هم از کسی شنیده بودم که برعکس دوغ معمولی باعث سرحالی میشه اما تا تجربه نکردم باورم نشد.

سلام دوستان من جدود پنچ ماهه

سلام دوستان من جدود پنچ ماهه که مصرف دوغ کغیر طبیعی که خودم درست میکنم  رو شروع کردم و نتایج عالی رو که گرفتم  رو براتون مینویسم  ۱- من با خوردن شیر دچار دل درد و دل پیچه و نفح شدید میشدم که الان مشکل من صد در صد حل شده ۲-مشکل رفلاکس معده داشتم و الان دیگه اصلا اون مشکل رو احساس نمیکنم ۳- پوست و موهام خیلی بهتر شده ۴- چوشهای پسرم خیلی بهتر شد ۵- پسرم نفخ و دل درد و همینطور دچار اسهال میشد (معاینات پزشکی لازم انجامم شده بود و خوشبختانه مشکل  فیزیکی نبود )که خداروشکر الان تمام این مشکلاتش برطرف شده. توصیه میکنم حتما این دوغ رو خودتون درست کنید و در برنامه غذایی روزانه تون قرار بدید.  

آيا اگه از مغازه ها كفير رو

آيا اگه از مغازه ها كفير رو تهيه كنيم بهداشتي هست؟ آخه ما نميدونيم از چه شيري استفاده ميكنن تا كفير رو تهيه كنن!

سلام‌.خواستم بدونم دوغ کفیر

سلام‌.خواستم بدونم دوغ کفیر برای کولیت روده یا همان زخم روده ی بزرگ خوبه؟کسی جواب گرفته؟

آش دوغ

سلام من با این دوغ کفیر آش دوغ هم درست میکنم که خیلی خوشمزه میشود.

التهاب روده روده بزرگ/کولیت روده/IBS

سلام دوستان ..یه سوال داشتم و اون اینکه آیا واقعا دوغ کفیر می تواند التهاب روده بزرگ، کولیت روده یا IBS رو درمان کند؟ دوستانی که در این زمینه تجربه کرده اند خواهشا جواب سوالمو بدن... خیلی اضطراری

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎